Напівдорогоцінні камені в ювелірних виробах

Опубліковано Mila на

Напівдорогоцінні камені в ювелірних виробах

Камені в ювелірних виробах: обираємо свої (ч. ІІ - Напівдорогоцінне каміння)

Напівдорогоцінні каменіЗгідно з пунктом 4 статті 1 Закону № 637/97 «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18.11.1997 р. напівдорогоцінне каміння – це природні та штучні (синтетичні) мінерали, органогенні утворення та гірські породи в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах). 

До напівдорогоцінного каміння першого (I) порядку відносять такі камені, як: бірюза, жадеїт, лазурит, малахіт, молдавіт, нефрит, тигрове та кошаче око, хауліт, хризокола, цоізит, чароїт;

До напівдорогоцінного каміння другого (II) порядку належать: агат, амазоніт, гагат, гематит, дерево скам’яніле, джеспіліт, егіриніт, епідозит, кахолонг, кварцит кольоровий, кремінь кольоровий, онікс мармуровий, опал, пегматит, пірофіліт, родоніт, сердолік, серпентиніт, скарни кольорові, содаліт, халцедон, шпати іризуючі польові, яшма.

Напівдорогоцінне каміння першого (I) порядку

Жадеїт

Камінь жадеїт
zhadeit_vyrobu

Жадеїт – непрозорий камінь переважно зеленого кольору зі скляним блиском, хоча трапляються і екземпляри рожевого, білого, синього, фіолетового кольорів та прозорі (імператорські), що по вартості прирівнюються до смарагдів. Сам же камінь дуже схожий із нефритом.

Здавна вважається, що жадеїт – чудовий оберіг від нещасть. Тому бути власником такого камінчика – означає не просто вберегтися від неприємностей, а й мати можливість стати щасливим.

 Жадеїт допомагає врегулювати нервові потрясіння, благотворно впливає на психіку людини, врегульовує артеріальний тиск. Варто носити прикраси із жадеїтом метеочутливим особам та при проблемах із зором. Навіть просто подивитись на камінь зеленого кольору при напруженні очей буває дуже доцільно, адже так знімається зорова втома.

Жадеїт – мінерал із високим запасом енергії. Його слід дарувати і носити людям, що зв’язані із вирощуванням квітів та рослин в цілому.

Бірюза

biruza3f
braslet_biruza

Тривалий час бірюза вважалась дорогим каменем, що використовувалась для виготовлення різноманітних прикрас. Нині бірюза не так високо цінується, однак доволі популярна.

Буває бірюза блакитною, зеленою та білою, непрозора, з восковим блиском та часто із бурими включеннями. Перша – вважається «молодою» та коштує найдорожче. Менш цінна зелена («стара») та найдешевша – біла бірюза.

Основний же мінус каменю в тому, що з часом його колір стає блідішим, особливо при впливі мила, жирних кремів, спирту.

Також прийнято вважати, що бірюза втрачає привабливість при фізичних або душевних хворобах власника. Корисно носити ювелірні вироби з бірюзою при болях голови, проблемах із зором та при безсонні.

Обираючи прикрасу з бірюзою, слід пам’ятати, що це – камінь сильних особистостей, націлених на ризик і перемогу. Тільки такій людині бірюза принесе фінансову удачу та успіхи в усіх починаннях.

Лазурит

Ляпіс-лазур
Вироби з лазуриту

Лазурит – дуже красивий камінь, переважно синього кольору, що варіює від блакитного до зелено-синього і фіолетового. Найбільше цінується індиго-синій різновид каменю, що називається «ніілі».

Якісні кристали лазуриту досить рідкісні, тому ювеліри використовують породу з вмістом лазуриту не менше 40% (ляпіс-лазурит).

Прикраси з лазуритом набагато ефектніші при сонячному світлі і стають непоказними при штучному освітленні.

Лазурит – камінь відвертості, щирості і дружби, що приносить своєму власнику благополуччя, любовний амулет. В Індії лазурит вважається священним каменем, тому там з нього часто виготовляють обереги і талісмани. Лазурит здатен очистити ауру власника від негативу, а його думки – від тривоги і зайвих спогадів. Вважається, що лазурит допомагає позбавитись від головних болей, високого тиску, астми, радикуліту. А ще – цей камінчик варто носити дітям, він вбереже малечу від багатьох хвороб.

Нефрит

Нефрит
Вироби з нефритом

Нефрит – дуже твердий камінь зеленого кольору з масляно-восковим блиском. Дуже рідко трапляються нефрити червоного, блакитного та інших кольорів. Перші два – надзвичайно цінні і в широкий продаж не надходять.

Унікальна особливість і відмінність нефриту від жадеїту (з котрим його часто плутають) – це мелодійний звук при вдарянні об камінь. Це дозволило китайцям навіть створити музичний інструмент із нефриту «Кін».

Нефрит недарма назвали «нирковим» каменем, адже він володіє незаперечними лікувальними якостями. І все це – завдяки своїй високій теплоємкості. Він завжди здається теплим на дотик. Нефрит зменшує ниркові кольки і болі в печінці, покращує слух, зір, нормалізує серцевий ритм.

Сьогодні нефрит вважають «каменем перемін», індикатором духовного росту. Він володіє сильною енергетикою, тому його рекомендують носити людям, які впевнено прагнуть щасливих змін у своєму житті, вийти з тупика, змінити напрям руху, віднайти ціль.

Рекомендується носити в намисті, кулонах, перснях.

Малахіт

Малахіт
Малахіт вироби

Малахіт – непрозорий камінь зеленого кольору, від бірюзового до чорно-зеленого, зі скляним, матовим, шовковистим блиском та концентричними узорами.

Часто поширений в природі, тому використовується в якості виробного каміння. Найдорожчим вважається бірюзовий малахіт. Він легко обробляється. Але через свою м’якість легко пошкоджується, дістає подряпини, втрачає поліровку.

Здавна вважається оберегом від усіх бід, допомагає здійснюватись найзаповітнішим мріям. Поглинає негативну енергію, допомагає віднайти гармонію. 

За деякими дослідженнями, навіть нейтралізує радіоактивне випромінювання. Благотворно впливає на роботу серця, легень, нервової системи, пришвидшує загоєння ран.

Корисно носити людям, чия робота пов’язана з обробкою інформації, адже сприяє правдивому спілкуванню обох сторін: не допускає брехні, стимулює говорити лише правду. Поетам, літераторам, акторам малахіт теж пригодиться. Але оправляти камінь потрібно лише в срібло або мідь.

Тигрове око

Тигрове око
Тигрове око - намисто

Тигрове око – непрозорий кварц красивого золотисто-жовто-коричневого кольору, з шовковистим переливом.

Як талісман, тигрове око сприяє здійсненню бажань, розвиває терпіння, допомагає примножити доходи і багатство власника.

 Тигрове око доцільно носити під час серйозних перемін у житті, адже воно посилює проникливість, бачення прихованих речей, подібно здатності тварин бачити в темряві.

 Прикраси з цим каменем можуть стати прекрасними амулетами для дизайнерів, модельєрів, архітекторів, реставраторів, тобто людей творчих професій, а також всіх, чия діяльність так чи інакше пов’язана із ризиком травматизму, наприклад, льотчиків, спортсменів. Вважається, що тигрове око оберігає від підступних дій конкурентів та ворогів, посилює волю до перемоги і здатне приносити удачу.

Також тигрове око радять носити під час відновлення після операцій та навіть просто для профілактики різноманітних захворювань.

Маги рекомендують цей камінь в якості оберегу проти злих духів.

Котяче око

kotyache_oko_kamin
Котяче око намисто

Котяче око – мінерал (кварц) із неповторним переливом, що нагадує райдужну оболонку котячого ока. Такий ефект виникає при наявності великої кількості мікровключень в складі каменю. Ефектом «котячого ока» володіють і деякі дорогоцінні камені (рубіни, сапфіри, турмаліни та ін.), але в даному контексті мова іде про кварц.

Традиційно, з давніх давен, всі камінчики «котяче око», прирівнювались до оберегів. Їх носили для захисту від злих сил, від «порчі». Крім того, і досі вважають, що прикраси з цим мінералом допомагають зберегти любов, уникнути подружньої зради, налагодити відносини між людьми, покращити взаєморозуміння, викликати симпатію оточуючих до власника.

В плані лікувальних властивостей, «котяче око» сприяє швидшому одужанню при хворобах горла: ларингітах, трахеїтах, бронхітах, бронхіальній астмі, а також, при нервових розладах.

Прикраси з котячим оком варто носити невпевненим у собі, боязким людям – вони наділять своїх власників мужністю, привабливістю, внутрішньою силою.

 Котяче око вважається таким собі «миротворцем» – допомагає людині уникати конфліктів, налагодити напружені відносини в сім’ї, на роботі.

Хризокола

Хризокола
Хризокола вироби

Хризокола – непрозорий мінерал небесно-блакитного, синього, зеленувато-синього кольору, часто з бурими відтінками. Дуже крихкий камінь, через що важкий в обробці. Нестійкий до впливу будь-якої хімії, навіть звичайних миючих засобів.

Вважається жіночим каменем, тому його рекомендують носити дівчатам та жінкам, у яких є особливі проблеми із «жіночим здоров’ям», тим, які, чекають появи малюка, або ж втратили дитину. Прикраси із хризоколою допомагають побороти стрес, горе, психологічну травму, роблять представницю «прекрасної статі» щирішою, добрішою, пом’якшують її серце, розвивають материнський інстинкт. Даруйте своїй обраниці хризоколу у сріблі, і вона стане доброю господинею, ніжною дружиною, люблячою мамою.

Також хризокола є талісманом людей, що займаються науковою діяльністю, оскільки дарує мудрість, допомагає робити нові відкриття, збуджує розумову діяльність. Доцільно носити прикраси із хризоколою і представникам сфери медицини, педагогіки, релігії, інформаційних технологій, бо камінь здатен дарувати духовну та фізичну підтримку, знижувати рівень стресу.

В масовому виробництві зустрічається дуже рідко. Як правило, прикраси із хризоколою – це ексклюзив у срібній оправі.

Цоізит

Цоїзит камінь
Цоізит намисто

Цоізит – дуже красивий, оригінальний камінь зі скляним блиском, що високо цінується на ринку і є досить популярним у ювелірному виробництві. Має велику кількість відтінків (рідкісний синій танзаніт, рожевий туліт, зелений сосюрит, комбінований зелено-рожевий аніоліт).

Камінь досить крихкий, тому його не так часто вставляють в каблучки і браслети (мова про прозорі екземпляри), хоча саме такі прикраси виглядають неперевершено – багато, вишукано, ефектно. Жінка, маючи таку прикрасу, неодмінно стане королевою балу. А от з непрозорих камінчиків, які обробляють кабошоном, виготовляють не тільки прикраси, а й різноманітні вироби – статуетки, вази, чаші, картини та ін.

В народній медицині вважається, що цоізит здатен стабілізувати артеріальний тиск, зменшити головні болі, сприяти швидшому одужанню при застудних захворюваннях, а також зняти нервове навантаження, нормалізувати сон. Можна носити камінчик в кишені, прикладаючи в міру потреби на проблемні місця.

Амулети з цоізитом можуть покращити сімейні відносини, тому мати вдома фігурку людини з цього каменю – тільки на краще. 

Також цоізит, як магніт, притягує любов та щастя своїм власникам, але для цього варто носити прикрасу досить довго.

Чароїт

Чароїт
Чароїт вироби

Чароїт – надзвичайно цікавий і красивий камінь завдяки своєму переливчатому шовково-перламутровому блиску з кольором, що варіює від ніжно-бузкового до майже чорнильно-чорного, включаючи всю гаму фіолетових відтінків, із зірчастими включеннями медового або темно-зеленого кольору. 

Іноді чароїт назвивають непрозорим двійником каменю аметисту. Досить рідкісний, видобувається лише в Сибіру, тому високо цінується знавцями. 

Із чароїту майстри виготовляють оригінальні ювелірні прикраси, які часто вважаються елітними, а також різноманітні вироби – вази, статуетки, шкатулки, картини, настільні оздоби .

Мінусом чароїту є його відносна крихкість, тому камінь слід оберігати від ударів.

Вважається каменем гармонії, спокою, ясності і розсудливості. Наділяє власника внутрішньою привабливістю і загадковістю, робить його цікавим для оточуючих. Покращує настрій і посилює витримку, формує філософський погляд на життя.

 Доцільно дарувати подружнім парам, шлюб яких нестійкий.

Нетрадиційна медицина використовує чароїт для лікування головних болей, розслаблення і заспокоєння нервів, підвищення імунітету.

Напівдорогоцінне каміння другого (II) порядку

Агат

Агат
Намисто з агату

Агат – камінь з різноманітною кольоровою гамою, особливістю якого є чергування шарів. Найчастіше зустрічаються сірі з блакитним, рожевим, бурим, чорним і прозорим кольорами. Більше цінуються яскраво забарвлені екземпляри, тому агат часто фарбують штучно. Камінь має скляний блиск, а на зломі може бути матовим, перламутровим, восковим. Міцність агату – невисока.

Його рекомендують носити маленьким дітям, вважається, що агат заспокоює їх, позбавляє страхів, оберігає від наврочення, допомагає швидше почати ходити.

Білі та жовті агати дарують власникам доброту, наділяють спокоєм, внутрішньою впевненістю в собі. А от чоловікам варто носити чорний агат, хоч він і виглядає дещо сумним та може викликати печаль. Індійці називали агат каменем душі. Він може стати талісманом для людей – володарів ораторського мистецтва, оскільки дарує здатність красиво говорити, бути проникливим. робити правильний вибір і правильні вчинки.

Прикраси з агатом радять носити на лівій руці.

Амазоніт

Амазоніт
Амазоніт намисто

Амазоніт – блакитно-зелений камінь з білими включеннями та скляним блиском, середньої міцності. Хоч і не являється дорогоцінним каменем, але насправді дуже красивий, і вироби з ним мають особливу привабливість.

Літотерапевти радять робити масаж з допомогою амазоніту, це зніме нервову напругу, укріпить серце, допоможе позбавитись головних болей. Корисно носити намисто з амазоніту – воно здатне омолоджувати шкіру, покращувати її колір.

 Ефект цього каменю подвоїться, якщо носити його в парі з нефритом: такий тандем швидко позбавить відчуття тривоги, сприятиме нормалізації роботи серця, даруватиме оптимізм і впевненість у своїх силах. Амазоніт відшукує джерело енергії в глибинах душі навіть тоді, коли, вже здається, все в людині виснажене.

Вважається, що вироби з амазонітом укріплюють сімейні відносини, допомагають створити і зберегти міцну сім’ю, а також приваблюють достаток для своїх власників. Як оберег, амазоніт закладають у фундамент будинку при його зведенні.

Гагат

Гагат
Гагат вироби

Гагат – камінь органогенного походження (на відміну від агату, хоч назви співзвучні, але не слід їх плутати). Це різновид бурого вугілля, що утворився із хвойних дерев іще в палеозої. Вироби із цим каменем досить часто зустрічаються в продажу та мають доступну ціну. Гагат – чорний непрозорий камінь з дуже низькою міцністю.

Вважається, що найкраще мати гагат у вигляді намиста або вервички.

В літотерапії гагат використовують для боротьби з хворобами шлунка, при отравленні, для масажу.

Через свій чорний колір гагат асоціюється з таємницями ночі та покликаний оберігати від нічних кошмарів, отримувати перемогу над страхами та злими духами.

Корисно носити людям боязливим, які незважаючи на це, прагнуть керувати ситуацією і іти вперед всупереч своїм страхам. Гагат відчуває власника та реагує на його емоції: може втрачати блиск, ставати дзеркальним, важчим, теплішим або холоднішим.

Гематит

Гематит
gematyt_vyroby

Гематит – твердий і важкий камінь з металевим блиском кольору крові, що запеклась, від буро-червоного до майже чорного. Останні отримали назву «Чорних алмазів». Гематит володіє магнітними і напівпровідниковими властивостями, широко розповсюджений в земній корі (залізна руда).

Амулети із гематитом літотерапевти використовують для лікування хвороб системи кровотворення, при гормональних порушеннях, при боротьбі із закупоренням судин.

Найчастіше гематит можна зустріти у таких виробах, як намисто, кольє, брошки. Оптимальна оправа – срібло або мідь. Гематит не варто комбінувати із іншими каменями.

Спеціалісти не радять носити вироби із гематитом людям слабким, які не вміють скеровувати його енергію в правильне русло. Найкраще місце для каблучки із вставкою «гематит» для чоловіків – на вказівному пальці правої руки, а для жінок – лівої. Вироби з гематитом слід оберігати від ударів та не носити безпосередньо на тілі, тривало перебуваючи на сонці, адже камінь нагрівається та може обпекти.

Кахолонг

Кахолонг
kaholong_vyroby

Кахолонг – непрозорий красивий камінь, що нагадує білий (молочно-білий) фарфор, з легким перламутровим блиском, є сумішшю опалу із халцедоном і кварцем. Досить крихкий.

Здавна вважається талісманом кохання, що приваблює до жінки чоловічі серця.

Літотерапевти радять носити кахолонг вагітним жінкам, оскільки він укріплює їх та допомагає легко народити дитину. 

Також кахолонг приваблює достаток в дім, сприяє покращенню матеріального благополуччя, фінансових накопичень, покращує стан здоров’я власника та допомагає швидше одужати в разі хвороби.

Кахолонг носять на середньому пальці. Вважається, що найбільш активно він «працює» зимою та восени.

 Це найбільш оптимальний камінь для гармонізації сімейних відносин, тому вироби з кахолонгу рекомендується дарувати сімейним парам, шлюб яких нестійкий або під загрозою, а також при бажанні і тривалій неможливості народити дитину.

Джеспіліт

Джеспіліт
Вироби із джспіліту

Джеспіліт – шарувата гірська порода (залізовмісний кварцит, схожий на яшму) сірого, червоного, жовтого, бурого кольору. Також шари можуть набувати синюватого і темно-сірого відтінку.

Вважається, що джеспіліт знімає наврочення та порчу з людини, допомагає досягти успіху в усіх починаннях власника. Помічний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та багатьох органів, ефективний при нервових розладах.

 Один з небагатьох каменів, які розсмоктують новоутвори. Володіє магнітними властивостями. Здатен витягувати з організму людини негатив.

Варто носити сильним особистостям. Саме їм джеспіліт дарує додаткову енергію, вміння концентруватись на основному.

Якщо камінь джеспіліт носитиме боязка та слабка людина, її негативні якості лише посиляться.

Вгамовує спалахи гніву, збільшує стресостійкість, допомагає у веденні бізнесу, гармонізує сімейні відносини, запобігає зрадам.

Кварцит кольоровий

Кварц
Вироби із кварцу

Кварцит кольоровий – дуже поширений мінерал з великою кількістю різновидів. Частина з них відноситься до дорогоцінних (кристалічні – гірський кришталь, моріон, аметист; приховано-кристалічні – халцедон-хризопраз). Дорогоцінні ми розглядали в попередній статті (див. тут). В даному контексті мова йде про кварцит кольоровий, як про напівдорогоцінне каміння ІІ порядку.

Кольорові кварцити неповторні. Як не існує двох однакових людей, так не існує двох ідентичних кристалів кварцу. Це тверді гірські породи різноманітних кольорів, що слугують основою для виробництва широкого переліку ювелірних прикрас та виробів для оздоблення.

Кварцити – могутні енергокоректори, що часто використовуються спеціалістами для зцілення та духовних медитацій. Вони здатні очищувати ауру людини, розкривати підсвідомість та сприяти духовному розвитку та відновлювати внутрішню рівновагу. Особливий позитивний вплив на організм людини чинить кварц із малюнком, який зустрічається досить рідко та особливо цінується.

Кремінь

Кремінь
Вироби із кременю

Кремінь – твердий камінь з кольором від сірого до чорного, часто строкатий, суміш халцедону, кварцу і опалу, що слабо просвічує. Іноді має органогенне походження, оскільки кремінь є складовою скелетів деяких морських організмів.

Кремінь – це вогняний мінерал, він здатен висікати іскри. Здавна вважається своєрідним оберегом оселі. Цей мінерал варто тримати в домі для укріплення сімейного благополуччя, спокою та процвітання.

До наших днів кремінь використовується для знезараження води та її активізації. 

Цей камінчик дає людині енергію, внутрішнє підживлення, активізує творчу основу, тонус.

 Є талісманом цілеспрямованих, активних особистостей, що націлені на пізнання нового, тому корисно дарувати прикраси та вироби із кременю людям, що займаються інтенсивною діяльністю – і творчою, і фізичною. 

Слід носити в безпосередній близькості до тіла.

Онікс мармуровий

oniks_mramor_kamen
Онікс мармуровий

Онікс мармуровий – порівняно м’який мінерал, що складається переважно із кальциту. Мармурові онікси бувають зеленого (від світлого до темного відтінків), жовтого, коричневого, червоного кольорів. Рідше можна зустріти майже прозорий мармуровий онікс з витонченим смуговим малюнком.

Серед позитивних впливів на людину, можна відзначити нормалізацію стану нервової системи, нейтралізацію стресів, психологічного виснаження. Мармуровий онікс дарує своїм власникам емоційну стабільність, виваженість, посилення самоконтролю. Вважається, що цей вид оніксу сповільнює старіння організму, покращує зір, слух, інші функції людського організму.

Використовуючи мармуровий онікс, як амулет, слід пам’ятати, що це надзвичайно енергетично потужний камінь. Він поглинає негатив, що оточує власника, очищує його ауру, захищає від злих сил, послаблює вплив болю, стресу.

Це хороший талісман для сильних духом, цілеспрямованих людей, символ миру.

Халцедон

Халцедон
Вироби із халцедону

Халцедон – тверде напівпрозоре каміння блідих тонів: молочно-блакитного, зеленувато-блакитного, жовтого кольорів, що іноді просвічує. Включають в себе і дорогоцінні різновиди, але тут мова про про халцедони в чистому вигляді.

Дуже поширений мінерал, що здавна використовується в якості вставок для ювелірних прикрас та для виготовлення різноманітних виробів типу ваз, статуеток, оздоблення. Ціна його невелика, а палітра відтінків дуже велика, що ще більше робить халцедон популярним і затребуваним на ринку.

Вважається, що амулети із халцедону позбавляють печалі, оберігають від наврочення та наклепів. Блакитні та зеленуваті камені лікують нервову систему, є своєрідним антидепресантом. Вони допомагають при психологічному виснаженні та позбавляють безсоння. Але не слід носити прикраси з халцедоном постійно, це може негативно вплинути на систему кровообігу.

Родоніт

Родоніт
Вироби із родоніту

Родоніт – камінь рожевого кольору, який зумовлений наявністю в складі мінералу великої кількості марганцю. Легко полірується та піддається обробці. Виглядає витончено та романтично, ідеально підходить дівчатам та молодим жінкам. Вироби із родонітом виглядають дуже стильно та можуть ідеально вписатись в будь-який образ.

Дуже сильний камінь – оберег для людей, задіяних в сфері мистецтва, адже пробуджує приховані таланти, розвиває вже існуючі вміння, вдосконалює спритність та навики. Родоніт служить активатором психіки, тонізує, збадьорює і налаштовує на робочий лад. Літотерапевти радять прикладати родонітові пластини до очей – це покращить гостроту зору. Корисно носити при проблемах із нервовою системою. Цей мінерал дарує надію людині, яку поглинув відчай, допомагає знаходити світлі сторони в складних життєвих обставинах, наповнює серце радістю, вчить любити і цінувати кожну мить, даровану долею.

Сердолік

serdolik_kamen
Вироби із сердоліку

Сердолік – різновид халцедону, твердий камінь оранжевого, оранжево-червоного, червоного та буро-червоного кольору.

 Красивий оригінальний камінь, що широко розповсюджений в природі, легко полірується, нейтральний до активних хімічних середовищ, недорогий – всі ці характеристики зробили сердолік одним з улюблених каменів майстрів та поціновувачів ювелірних прикрас і виробів.

Всі кольори каменю асоціюються із рухом, активністю, динамізмом, енергією та, звичайно, любов’ю. Дарують своїм власникам сили, багатство, творчий потенціал.

Сучасні літотерапевти стверджують, що сердолік покращує мозковий кровообіг, укріплює імунітет, знімає головний біль, запобігає депресивним станам, нормалізує роботу багатьох органів та систем організму людини. Існує навіть окремий напрям лікування цим мінералом – сердолікотерапія, ефективність якої пояснюється, найімовірніше, впливом малих доз радіації.

Яшма

yachma_kameny
Вироби з яшми

Яшма – цікавий камінь, що може набувати найрізноманітніших кольорів та відтінків, зокрема, червоного, червоно-чорного, жовтого, зеленого, сірого, коричневого, блакитного та комбінованих пейзажних, з малюнком. В цілому налічують понад 360 відтінків яшми. Завжди непрозорий мінерал, в’язкий і твердий.

Єдиний камінь, як вважається, що здатен повністю нейтралізувати весь негативний потенціал, акумульований людиною.

Як талісман, яшма здатна сприяти в накопиченні матеріальних благ, дарує власнику красномовність, покращує пам’ять та розумові здібності, захищає від наврочення, надає сміливість і впевненість в своїх силах, стимулює прагнення до перемоги.

Захищає від хвороб, пов’язана із честю, зобов’язаннями, сприяє кар’єрному росту та оптимальним взаємовідносинам на роботі із колегами та керівництвом, тому вироби з яшмою доцільно брати саме на роботу.