Догляд за срібними прикрасами

clean_silver

Прикраси із срібла, завдяки своїй привабливості, різноманітності та невисокій вартості, вже впродовж тривалого часу залишаються надзвичайно популярними на ринку ювелірних виробів. Асортимент їх просто вражає! Кожен може обрати собі прикрасу до вподоби, враховуючи індивідуальні побажання і, що особливо важливо, за доступною ціною.

Щоб ювелірні вироби якомога довше зберігали свій первісний вигляд, їх необхідно спеціально доглядати. А оскільки технології обробки срібла, з якого виготовлені прикраси, можуть бути різними, то і догляд за ними  дещо відрізняється.

Отже, срібло буває: безоксидне (стерлінгове), оксидоване, чорнене, родоване.

В чому ж особливості різних видів даного металу? Розглянемо детальніше.

Безоксидне (стерлінгове) срібло. Сплав, у якому вміст срібла становить не менше 92,5%. Це звичайне біле срібло 925 проби. Решту 7,5% складають домішки міді (найчастіше), нікелю, германію, кадмію, алюмінію. Додавання алюмінію дає в результаті пористу структуру сплаву, а кадмію – робить  його ціну занадто високою, тому використання цих двох добавок малопоширене. Мідь же надає сріблу міцності та робить його вартість оптимальною.

З часом вироби із білого срібла темнішають, тому потрібно дотримуватись певних правил:

– Зберігати прикраси окремо одну від одної, бажано в індивідуальних оксамитових (фланелевих) мішечках;

– знімати перед відвідуванням місць із підвищеною температурою повітря та вологістю, перед початком роботи із хімічними речовинами та перед роботою, що може передбачати ризик подряпин або інших механічних ушкоджень;

– не використовувати для чищення абразиви, уникати контакту з аміаком та спиртом;

– регулярно протирати серветкою, змоченою теплим мильним розчином.

Якщо темний наліт уже з’явився, то можна:

→ занурити виріб у 3% розчин перекису водню на 30 хвилин, після чого промити його чистою водою та просушити;

→ почистити м’якою щіточкою з використанням суміші зубної пасти без абразиву(кольорових включень) та нашатирю;

→ помістити прикрасу в 6% розчин оцту, після чого промити та висушити;

→ помістити срібний виріб в теплу підсолену воду (3 ст. л. на склянку води) на 1 годину, вийняти, промити та просушити;

→ вистелити дно ємності фольгою, покласти срібні вироби, посипати їх содою та залити теплою водою на 45 хвилин (ні в якому разі не терти), вийняти, промити, просушити;

→ використати спеціальні пасти та поліролі для срібла, які продаються в магазинах ювелірних прикрас (не використовувати для срібних прикрас із перлами та коралами).

Оксидоване срібло.  Всі, мабуть, бачили прикраси із ефектом штучного старіння. Для цього виріб обробляють сіркою, що дозволяє отримати оксидну плівку. Вона оберігає від корозії та покращує декоративні властивості. Якщо таку прикрасу додатково піддати поліруванню, то ефект «старіння» проявляється ще виразніше, адже випуклі частини набувають блискучого сяючого вигляду, а глибші – залишаються темними.

Доглядати за виробами з оксидованого срібла легше, ніж за «стерлінговими» прикрасами. Для цього достатньо взяти дві м’які серветки, одну з яких слід змочити у теплому мильному розчині та очистити поверхню виробу. Іншою – протерти насухо.

Чернене срібло – має вигляд старовинного. Досягається цей ефект шляхом додавання у сплав свинцю та сірки. Такі вироби мають однорідний колір, без світлих ділянок, як у випадку з оксидованим сріблом, яке піддавали поліруванню. Догляд за чорненим сріблом ідентичний догляду за оксидованим.

Родоване срібло. Родування – це покриття поверхні виробу тонкою плівкою із родію – дорогоцінного металу платинової групи. Такі прикраси набувають витонченого аристократичного вигляду, здаються дорогими і привабливими, мають живий сліпучий блиск. Покриття із родію створює захисний шар, завдяки якому ювелірні вироби практично не потребують ніякого особливого догляду (достатньо промивати теплою водою, видаляючи згодом зайву вологу сухою серветкою).  Але такий шар має здатність стиратися, особливо, якщо прикрасу носити часто. Хоча її можна родувати повторно. Ця процедура недорога та виконується в більшості ювелірних майстерень впродовж години.

Надіємося, вищенаведені  рекомендації допоможуть зберегти сяйво ваших срібних прикрас, щоб вони радували Вас упродовж тривалого часу. А поповнити свою колекцію ювелірних виробів Ви завжди можете в наших салонах та на сайті, скориставшись при цьому вигідними пропозиціями.

Догляд за срібними прикрасами

Ласкаво просимо до КАТАЛОГУ >>>