Види золота. Розмаїття кольорів

Види золота

Прикраси із золота – були та залишаються надзвичайно популярними та затребуваними на ринку ювелірних виробів. Колір золота – насичено жовтий, і в чистому вигляді – це надто м’який і пластичний метал, який легко піддається деформації. Тому, виготовляючи прикраси, майстри використовують спеціальні сплави золота із іншими металами (легування). Вид та кількість домішок визначають пробу і колір готового виробу.

Найбільш поширеними є 583, 585 та 750 проба. Проба не впливає на колір сплаву. Визначальним фактором є власне тип домішки та його процентне співвідношення.

Золото може набувати різних кольорів та відтінків. Розглянемо основні:

  1. Жовте золото. Еталон даного дорогоцінного металу з насиченим жовтим кольором та сяючим блиском має 999 пробу. Зазвичай не використовується для виготовлення прикрас в чистому вигляді.

Вироби з жовтого золота

Щоб надати міцності та зносостійкості, у сплав додають мідь, цинк, нікель, срібло в різних пропорціях, в результаті одержують золото 750 та 585 проб. Ці проби теж мають виражено жовтий колір, але з дещо приглушеним блиском. Вважається оптимальним поєднанням твердості і пластичності.

  1. Червоне золото. Отримують в результаті поєднання золота та міді. Чим більший відсоток міді у сплаві, тим колір насиченіший. Найпоширеніший варіант – 585 проба золота з 41% міді. Прикраси з такого сплаву досить міцні і довговічні. Хоча багато поціновувачів ювелірних прикрас вважають червоне золото низькосортним, через спотворення благородного жовтого кольору та погане візуальне поєднання з дорогоцінним камінням.
  2. Рожеве золото – має теплий і багатий відтінок, що більш приваблює потенційних покупців, ніж класичне червоне золото. Мода на вироби з рожевого золота щороку лише зростає, оскільки за рахунок вищого вмісту міді вони порівняно дешевші від класичного жовтого золота та виглядають більш гармонійно. Фантастичні прикраси із вставками кольорових дорогоцінних каменів та діамантами. Зазвичай для того аби отримати рожеве золото, легують 59% золота та 33% міді та 8% срібла. Іноді в сплав додають 1-2% цинку.

Ювелірні вироби з червоного та рожевого золотаЩоб отримати рожеве золото з ніжним чистим відтінком, використовують  21% міді,  4% срібла та 75% золота. Такий варіант, звичайно ж, коштує дорожче, ніж рожеве золото 585 проби.

  1. Біле золото – набагато твердіше від золота жовтого та червоного кольорів. Отримують в результаті легування із металами білого кольору: паладієм (біло-сталевий відтінок), платиною (інтенсивно-білий), нікелем (білий з ледь жовтуватим відтінком). Нікель може викликати алергію, тому в деяких країнах заборонили його використання. Іноді вироби з білого золота додатково покривають родієм (металом платинової групи), щоб приховати певні недоліки, тоді колір такого виробу відливає білою блакиттю.

Ювелірні вироби з білого золотаБіле золото вважається модним, тому його часто використовують відомі ювелірні бренди.

Також можна зустріти неординарні золоті прикраси незвичних кольорів:

Зелене золото – сплав золота із сріблом без додавання міді. Із зростанням частки срібла колір виробу стає блідішим. А якщо у склад додати небагато міді, то матимемо лимонний колір. Взагалі, жовте, зелене та лимонне золото дуже близькі за складом і відрізняються лиш процентним співвідношенням складників. Іноді для отримання лимонного золота додають платину, нікель і цинк. Тоді зростає його міцність та вартість.

Ювелірні вироби із зеленого золота

Чорне золото – з’явилось порівняно недавно, тому вважається новинкою на ювелірному ринку. Неймовірно дороге по вартості, імовірно, завдяки тому, що технологія його виготовлення тримається в таємниці. Відомо лише, що чорне золото отримують шляхом нанесення на поверхню певних складників: чорного родію, рутенію (гальваніка), аморфного вуглецю (плазмові з’єднання), кисню і сірки (патинування золота). Або ж додаванням до золота кобальту, хрому з наступною обробкою при високій температурі (окислення). Ще існує лазерна методика, завдяки якій колір поверхні ювелірного виробу набуває безмежно глибокого чорного кольору. Але всі ці методики не дозволяють забезпечити стійкого покриття прикраси, з часом колір стирається.

Ювелірні вироби з чорного золота

Коричневе золото – аналогічно до чорного, формується лише в поверхневому шарі (сплави з високим вмістом міді). Також являється відносною новинкою на ринку. Насичений шоколадний відтінок коричневого золота не залишає байдужими своїх поціновувачів. Ідеально підходить для комбінування з рожевим золотом та білими діамантами.

Ювелірні вироби з коричневого золота

Фіолетове золото – за красивий ніжний відтінок його ще називають аметистовим. Отримують в результаті сплаву з алюмінієм. Однак таке поєднання абсолютно непрактичне; фіолетове золото крихке та швидко окислюється. Іноді ювеліри використовують його для вставок у вироби поряд з дорогоцінними каменями, для підкреслення їх краси незвичним аметистовим фоном.

Ювелірні вироби з фіолетового золота

Блакитне (синє) – отримують шляхом додавання атомів кобальту у поверхню сплаву золотого виробу. Або ж поєднанням золота, індію або галію. Індій даватиме синій, а галій – блакитний відтінок. Однак такі поєднання (їх ще називають інтерметалідами) крихкі і нестійкі. В зовнішньому середовищі вони можуть вилуговуватися, тоді прикраси поміняють колір. Відтак – використання досить обмежене, хоча виглядають такі вироби фантастично!

Ювелірні вироби з блакитного та синього золота

В нашому інтернет-магазині ви знайдете чудові подарунки із золота та срібла, в поєднаннанні з коштовним і напівкоштовним камінням або без вставок, які задовільнять навіть найвибагливіші смаки. Каблучки, обручки, перстні (печатки), сережки, пусети, пірсингові прикраси, ланцюжки, кольє, браслети, брошки, булавки, шпильки, запонки, столове срібло – серед цілого розмаїття ювелірних виробів ви неодмінно виберете той, який чекає саме на Вас. 

Ласкаво просимо до КАТАЛОГУ >>>