Види плетіння ланцюжків. Топ-15

Ланцюжок – одна з найпопулярніших прикрас, яку однаково полюбляють і жінки, і чоловіки. Ланцюжок прекрасно доповнює образ, разом з іншими прикрасами, підкреслює смак власника (власниці) і являється універсальним подарунком не тільки для дорослих, але і для дітей.

Асортимент ланцюжків, представлених на ринку ювелірних виробів, величезний. Обираючи таку прикрасу, слід враховувати не тільки вік та стать, але і вид плетіння. Останній у великій мірі визначає вагу, а, отже – і вартість виробу. Хоча не слід забувати і про спосіб виготовлення ланцюжка – вручну, за допомогою машинного плетіння або штампування. Перші два варіанти – пріоритетніші, оскільки прикраси, виготовлені шляхом штампування, вважаються найменш довговічними.

Для щоденного носіння непридатні пустотілі ланцюжки, так як вони набагато швидше деформуються та можуть легко порватися. Вартість таких прикрас нижча, але носити пустотілі ланцюжки слід з обережністю. Тому краще обрати ланцюжок з більш високої цінової категорії, але бути впевненим у його міцності та надійності.

На практиці існує три базових технології плетіння ланцюжків:

1.Бісмарк – дуже красиве плетіння, в якому ряд більших за розміром ланок складається з менших різнонаправлених ланок.

Плетіння Бісмарк2.Панцирне – класичне плетіння, в якому ланки знаходяться в одній площині.

Панцирне плетіння

3.Якірне – класична форма такого плетіння передбачає, що кожна ланка має форму овалу та перпендикулярно з’єднана одна з одною; ланцюжок нагадує корабельний ланцюг, до якого кріпиться якір; це просте, але водночас дуже міцне плетіння.

Якірне плетіння

Вищенаведені технології плетіння являються основою для інших підвидів. Розглянемо їх детальніше.

Плетіння Бісмарк. Підвиди:

 • Пітон (американка, кардинал, фараон). Сучасна модифікація «Бісмарка», характеризується вишуканим ажурним плетінням.

Плетіння

 • Візантійське (королівське). Використовується для масивних ланцюжків та браслетів, у яких однотипні ланки поєднуються у візерунки.

Візантійське плетіння

Панцирне плетіння. Підвиди:

 • Ромб (Рембо). Універсальне плетіння, яке однаково підходить і чоловікам, і жінкам, незалежно від віку. Ланки мають форму ромба та заходять одна в одну одинарно, подвійно або потрійно.

Плетіння

 • Лав (Love). Плетіння виглядає оригінально і тендітно, легко і повітряно. Підходить жінкам і дівчатам. Ланки виконані у формі сердечок.

Плетіння

 • Фігаро (Картьє) – ланки різної форми чергуються одна з одною, у поднанні 1+3, 1+4 або в іншому.

Плетіння

 • Нонна. Неймовірно красиве плетіння, в якому маленькі ланки поміщаються у більші, часто  з алмазними гранями з обох сторін.

Нонна

 • Снейк (ювелірний шнур). По своїй суті – це подвійне панцирне плетіння. Всередині пустотіле. Має зигзагоподібний ефект та нагадує змійку. Найкраще виглядає з кулоном.

Плетіння

 • Колос (spiga, спіга). Міцне і красиве плетіння, що зовні нагадує колосок пшениці.

Плетіння

 • Сінгапур. Популярне витончене кручене плетіння. Дуже красиве і оригінальне. Чудово виглядає у сонячному та штучному яскравому світлі, переливається і привертає увагу. Не потребує доповнень у вигляді кулонів.

Плетіння

Якірне плетіння. Підвиди:

 • Венеціанське. Особливістю є те що, ланки ланцюжка можуть мати квадратну або прямокутну форму, а один блок може складатися з кількох (двох-, трьох- і більше) ланок.

Венеціанське плетіння

 • Бельцер (ролло, шопард). Ланки розташовані перпендикулярно та мають ідеально рівну форму кола.

Бельцер

 • Кордове. Кручена форма плетіння, в якому ланки з’єднуються відразу по кілька штук та перескакують через 2-3 сусідніх.

Кордове плетіння

 • Гарібальді. Представляє собою серію роздвоєних ланок.

Гарібальді

Найбільш міцними прийнято вважати ланцюжки з плетінням типу класичний «Бісмарк» і класичне «панцирне», а також наступні підвиди: «Візантіське», «Гарібальді», «Нонна», «Снейк».

В нашому інтернет-магазині ви можете переглянути великий асортимент найрізноманітніших ланцюжків із золота та срібла, в тому числі родованого, та обрати саме той, який до вподоби. Пропонуємо ланцюжки з такими видами плетіння: “Спіга”, “Акс”, “Снейк”, “Гарібальді”, “Фігаро”, “Нонна”, “Сінгапур”, “Лав”, “Мотузка”, “Рембо”, “Євро”, “Євро Версач”, класичне якірне, класичне панцирне та інші. 

Ласкаво просимо до каталогу >>>