Діаманти – еталон досконалості

Опубліковано Mila на

Діаманти - еталон досконалості

Діаманти - еталон досконалості

Діаманти - еталон досконалостіДіаманти – еталон досконалості… Бажані, чарівні, оповиті магічною силою глибинної енергії земної лави, що виносить на поверхню рідкісні дорогоцінні алмази. А вже з них виготовляють діаманти – омріяні камінчики більшості представниць прекрасної статі.

Алмаз – єдиний відомий мінерал, що складається лише з водню та має найвищу твердість по шкалі Мосса (10). Маючи високу твердість, алмаз надзвичайно крихкий. Він може розбитись і навіть згоріти, але подряпати його неможливо. І ця здатність зберігається довгі роки, століття. Найближчі родичі алмазів – графіт та вугілля.

Більшість видобутих алмазів – непридатні для ювелірної справи. Лише невелика частина піддається спеціальній обробці – діамантовій огранці.

Огранка – це нанесення площин для надання самоцвіту різних форм, у результаті чого камінчики розкривають свій потенціал, набувають неймовірної краси, блиску і переливу. Отримані площини – це грані або фацети. Діаманти здатні відображати і ламати промені світла, утворюючи відблиски райдужних кольорів. Більшість з них флуоренціює під дією ультрафіолету.

Огранені алмази – діаманти – оцінюються за правилом “4С”, а саме:

 • Вага каменю (в каратах, 1ct = 0,2 грама). Однакових діамантів не буває, кожен із них унікальний. Найбільшу роль грає вага при оцінці маленьких діамантів. Проте часто однакові за вагою камінчики можуть мати різну вартість. І тут оцінюються наступні параметри:
 • Чистота. В природі алмази виглядають зовсім інакше, ніж оброблені камені. Вони не мають яскравого блиску і нагадують мутні кристали, часто з крапками, тріщинами, невеликими сколами, вкрапленнями повітря, пір’їнками і пустотами. Такі дефекти свідчать, що камінь натуральний. Вони непомітні неозброєним оком. Однак їх можна розгледіти з допомогою лупи. Дорожче цінуватиметься кристал, дефекти якого розміщені збоку або ззаду.
 • Колір. Найдорожче цінуються безбарвні камінчики. Вони вважаються кристалами найвищої категорії. Часто, на перший погляд абсолютно безбарвні, мають легкі відтінки жовтого та інших кольорів. Сьогодні потенційні споживачі можуть вважати безбарвні діаманти нудними, тому все частіше обирають камені цікавих фантазійних кольорів (а вони бувають найрізноманітніші):

Діаманти фантазійних кольорів Міжнародною системою GIA (Гемологічними інститутом) визначено 9 основних кольорів діамантів:
– червоний (рідкісні, а отже – дуже дорогі по вартості);
– сірий;
– пурпурний;
– блакитний;
– коричневий;
– зелений;
– рожевий;
– оранжевий;
– жовтий.

 • Огранка. Кругла огранка К-57 з правильними пропорціями, симетрією, поліровкою вважається такою, що ідеально передає гру світла. Діамант з круглою огранкою вартуватиме на 15-20% дорожче від кристалів аналогічної ваги інших видів огранювання.
ТИПИ ОГРАНКИ

Тип огранки каменю визначає, як буде переливатись та виблискувати діамант в променях світла. Обробка алмаза часто дозволяє приховати наявні недоліки або ж підкреслити переваги. Проте іноді навіть мінерали найвищої проби
можуть бути оброблені невдало. Камінь при цьому вважається зіпсованим, а його ціна значно падає.

Кількість граней алмаза залежить від виду огранки. Багаторічний досвід майстрів-ювелірів свідчить, що для найкращого розкриття властивостей алмазу потрібно надати, як мінімум, 57 граней.

Маленьким камінчикам надають 17 граней – це простий тип;
Дещо більшим – 33 грані – це швейцарський тип;
57 граней – класична огранка Толковського (ще називають “російською”);
73 грані – тип “хайлай – кат” (41 грань зверху і 37 – внизу);
Великим алмазам можна надати і 86 граней – це королівська огранка;
а найкрупнішим екземплярам – величну огранку із 102 гранями.

БУДОВА ДІАМАНТА
 1. Лінія, яка візуально подіаляє кристал на 2 частини, називається “рундист”;
 2. Нижня частина – це “павільон”;
 3. Верхня – “корона”;
 4. “Площадка” – плоска грань на короні, найкрупніша при будь-якому типу огранки; площадка – основа діамантового блиску.Будова діаманта

Тип огранки визначається контуром кристалу, якщо дивитись на нього зі сторони площадки, а також кількістю, формою і принципом розташування граней один відносно іншого.

ВИДИ ОГРАНКИ
 • Кругла – класичний варіант, що має ідеальне оптичне співвідношення сторін кристалу, завдяки чому досягається максимальний блиск і перелив каменю (традиційно має 57 граней та позначається КР-57). Характерною особливістю круглої огранки є велика втрата початкової ваги вихідного алмаза, тому ціна круглого діаманта зазвичай вища, ніж будь-якого іншого, при однаковій вазі.

Діаманти - кругла огранка

 • Овал – по технології обробки – огранка схожа до обробки круглих діамантів. Проте в цьому випадку значно менша втрата першопочаткової ваги каменю зарахунок витягнутої овальної форми.

Діамант - еталон досконалості

 • Принцеса – найсучасніший вид огранки. Має квадратну форму та кількість граней – до 78. Додаткові грані розсіюють велику кількість світла. Це дозволяє приховати дефекти, якщо такі є, та надає красивого блиску.

Діаманти - еталон досконалості

 • Смарагд – характеризується прямокутною формою, зсіченими кутами та гранями у формі сходинок (50-58 граней), що забезпечує візуальний ефект “дзеркального залу” (коли при детальному розгляді помітні спалахи яскравого білого світла).

Діаманти - еталон досконалості

 • Радіант – має квадратну або прямокутну форму. Увібрав в себе позитивні характеристики від “принцес” та “смарагдів”, адже має скошені кути, що зменшує крихкість та полегшує закріплення в ювелірних виробах. Всього граней може бути від 61 до 77. Додаткові грані розсіюють більше світла, ніж інші види каменів, тому “радіант” має неперевершений блиск, а також чудово приховує наявні недоліки.

Діаманти - еталон досконалості

 • Кушон – має 4 заокруглених кути та опуклі сторони, що нагадують подушку.

Діаманти - огранка

 • Серце – виготовляється висококваліфікованими майстрами, оскільки обидва напівсерця мають бути ідеально симетричними, збалансованими по блиску, а заглиблення між ними – різко виділене і без дефектів (зазвичай має 57-59 граней).

Діаманти - огранка

 • Маркіз – також потребує великого досвіду і вміння. Огранка “Маркіз” за формою нагадує насіння. Його кінці і сторони мають бути дзеркально симетричні по формі та свіченню (55-58 граней). Завдяки своєрідній формі “Маркіз” візуально виглядає крупніше, ніж насправді.

Діамант - еталон досконалості

 • Груша (або сльоза) – комбінація двох огранок: круглої та “маркіз” (56-58 граней). Красива огранка, яка досконало передає природний колір діаманту, однак, часто критикується через необхідність втрати великої частини самоцвіту. Ідеально підходить для кулонів, сережок.

Діаманти - еталон досконалості

 • Багет – найпростіша форма огранки, з прямокутним конткуром. Багет має менше граней, ніж інші форми огранки (25 або 33). Тому його застосовують для обробки дрібних каменів, але з бездоганними параметрами чистоти.

Діаманти - огранка

 • Триліон – за формою нагадує трикутник. Триліони мають яскравий блиск та красивий перелив. Найчастіше використовуються як парні екземпляри в сережках, кулонах.

Діаманти - еталон досконалості

 • Ромб – оригінальний та красивий вид огранки; ювелірні вироби з таким камінчиком завжди привертають увагу.

Діаманти - еталон досконалості

 • Ашер – різновид огранки “Смарагд”.

Діаманти - огранка

ЯК ВІДРІЗНИТИ СПРАВЖНІЙ ДІАМАНТ ВІД ПІДРОБКИ?

Всі діаманти природного походження вагою від 0,29 карат обовязково проходять сертифікацію. В Україні цим займається Державний Гемологічний центр. Номер наносять на нижню частину каменю.

Синтетичні аналоги діамантів – фіаніти, муассаніти, штучні гранати, шпінель та деякі інші.

 

✓  Щоб відрізнити справжній природній діамант від синтетичних аналогів, подивіться на камінь, обернувши його до джерела світла. Якщо перед вами діамант, то ви побачите лише яскраву точку по центру.

Розглядаючи діамант через збільшувальне скло, можна побачити хмарки, тріщинки, включення у вигляді кристалів. Включення у синтетичних аналогах нагадують голки.

Вище ми зазначали, що в силу своєї твердості, діамант неможливо подряпати. Тому, провівши по справжньому кристалу склом, ми подряпаємо скло, а не сам діамант. Подряпати діамант можна лише іншим діамантом.

В магазинах – салонах “Золота Орхідея” ви можете переглянути широкий асортимент ювелірних виробів з розкішними діамантами та обрати прикрасу до вподоби. Каблучки, сережки, кулони з діамантами (і не тільки) уже чекають на Вас!

В КАТАЛОГ >

,