Пустотіле золото: “за” і “проти”

Опубліковано Mila на

Пустотіле золото: "за" і "проти"

Пустотіле золото: "за" і "проти"

Пустотіле золото: Ріст цін на ювелірні прикраси – звичні реалії сьогодення. Тому збільшення попиту на вироби із дутого золота – закономірне і очікуване явище. Звичайно, багато потенційних покупців міркують: а чи доцільно витрачати більше коштів, якщо можна придбати прикрасу аналогічної ваги і проби, але дешевше? Або по тій же ціні купити прикрасу, візуально масивнішу і привабливішу, та ще і дизайнерськи оригінальну і модну? Плюси і мінуси пустотілого золота, його “за” і “проти” розглянемо в даній статті.

Дуте золото – це виробнича технологія виготовлення ювелірних прикрас. Інша назва таких виробів – пустотілі. Це масивні ювелірні вироби з легкою вагою, всередині яких повітряна камера. Теоретично, принцип створення таких золотих виробів доволі простий: на каркас із недорогоцінного металу (низьковуглецевої сталі, міді, алюмінію, латуні) наноситься золотий метал, а потім такий каркас видаляється з середини прикраси.

Сталь використовують в процесі виробництва ювелірних виробів 385 або 585 проби (залізо витравлюється 25-50% розчином соляної кислоти); латунь та мідь використовують для тандему із із золотом більш високої проби (витравлюється азотною кислотою); алюмінієва серцевина береться за умов ручного виготовлення складноплетених ланцюжків (витравлюєтьс каустичною содою). В результаті отримуємо золотий виріб – оболонку: коштовну зовні і пусту всередині. Проте на практиці цей процес набагато складніший, має кілька способів реалізації, що на кінцевому етапі видають різні по якості і собівартості ювелірні вироби.

Способи виготовлення пустотілих ювелірних виробів

Існує 4 основних способи створення “дутих” золотих прикрас:

 1. Обкрутка. Найпримітивніший з усіх існуючих: на ланцюгов’язальному верстаті залізний сердечник обкручується золотою пластиною, а спаювання ланок відбувається на відкритому полум’ї. Прикраси, виготовлені таким способом, не дуже якісні, часто мають дефекти у вигляді складок металу, що псує загальне враження від виробу. Вага металу, що йде на виготовлення пустотілої прикраси методом обкрутки зазвичай більша, ніж при використанні трьох інших методів. Тому і вартість її вища. Це автоматично посуває вищевказані прикраси в кінець рейтингу по співвідношенню “ціна/якість”;
 2. Плакірування (від фр. plague – пластика, plaguer – накладати, покривати) – оригінальний спосіб покриття металевої основи тонесенькими листочками (пластинками) коштовного металу, в нашому випадку – золота. Золото і металева основа спаюються в умовах високого тиску і високих температур. Потім готовий лист прокачують і розрізають на смужки, які згортають у трубки. Досить складна техніка. Але кінцевий результат виглядає достойніше, ніж при обкрутці. Готові ювелірні вироби мають оптимальне співвідношення ваги і довжини;
 3. Вікна. Теж технологічно складний процес виготовлення прикрас, але і одночасно дуже поширений. Однак результат радує: вироби якісні, красиві, з незвичним дизайном, тому користуються постійним попитом;
 4. Зчіплення. Найоптимальніший метод. Вироби, виготовленні з допомогою цього методу міцні, довговічні, неперевершені за якістю та дизайном та цілком виправдовують свою дещо вищу вартість, задовільняючи вишукані смаки своїх покупців.

Пустотілими виготовляють різні ювелірні прикраси: ланцюжки, сережки, браслети, каблучки, підвіси:

Пустотіле золото:

Пустотіле золото:

Пустотіле золото: "за" і "проти"

Пустотіле золото: "за" і "проти"

Пустотіле золото: “за” і “проти”

Основними перевагами вважаються:

 1. Ціна. Це головний плюс пустотілих прикрас. Їх вартість набагато нижча від аналогічних по розміру (але не по вазі) цільних прикрас;
 2. Варіативність дизайну. Майстри ювелірної справи, працюючи з дутим золотом, мають можливість втілювати в життя найрізноманітніші професійні фантазії, що недоступні для виконання в повнотілих прикрасах.
 3. Вага. Вона неспівставна з зовнішнім виглядом дутого ювелірного виробу. Візуально масивні, розкішні, об’ємні ланцюжки, браслети, каблучки здаються важкими. Але насправді їх вага мінімальна для такого об’єму, що має певну перевагу: носити їх легко і комфортно, а вражаючий ефект – ніхто не відміняв.

На жаль, прикраси із дутого золота не позбавлені недоліків:

 1. Необхідність обережного поводження:
  ❗️ пустота всередині прикрас – причина появи пошкоджень, деформацій, вм’ятин на їх поверхні; виправлення таких трансформацій часто не під силу ювелірним майстерням;
  ❗️ вироби із дутого золота дуже чутливі до впливу перепаду температур та хімічних реагентів;
 2. Нетривалий термін користування. Враховуючи вищевказані особливості, пустотілі прикраси часто приречені мати короткий термін служби. Механічні впливи, контакт з засобами побутової хімії – пришвидшують зношення та погіршують зовнішній вигляд.

Якщо ви все ж хочете потішити себе оригінальною прикрасою, з незвичним дизайном, масивною на вигляд та доступною по вартості, не забувайте про особливості користування і догляду за нею.

Правила користування прикрасами із дутого золота:
 • не слід носити такі прикраси постійно, одягаючи ситуативно, по потребі;
 • оберігайте від впливу хімічних реагентів та перепаду температур;
 • купуйте пустотілі ювелірні вироби лише у перевірених ювелірних магазинах, адже тільки там реалізуються прикраси від відомих брендів; останні дорожать своєю репутацією, створюючи прикраси відповідно до встановлених вимог та стандартів. Так пустотілий виріб, виготовлений з дотриманням усіх технологічних умов, здатен витримувати вагу до 15 кг. А це вже не так мало! В жодному випадку не купуйте ювелірні прикраси з рук!
 • дотримуйтесь вагових пропорцій. Приміром, вага кулона, одягнутого на пустотілий ланцюжок, не повинна перевищувати 30% ваги самого ланцюжка;
 • не варто купувати будь-які пустотілі прикраси дітям, адже ризик їх деформації, розірвання в результаті необережного поводження – максимальний.

В асортименті магазинів – салонів “Золота Орхідея” ви можете обрати прикраси з дутого золота, а також повнотілі ювелірні вироби на будь-який смак: каблучки, обручки, сережки, підвіси, ланцюжки, браслети. Перегляньте наш каталог, Вам неодмінно посміхнеться якась із прикрас:)

В КАТАЛОГ >