Ювелірні вироби із м’ятого золота

Опубліковано Mila на

Вже кілька сезонів поспіль в тренді залишаються ювелірні вироби, виготовлені із м’ятого золота та срібла. Сучасні технології обробки металів дозволяють втілити в життя найрізноманітніші дизайнерські фантазії. Декоративна техніка деформації металу з’явилась порівняно недавно, але досить швидко завоювала своїх прихильників та прихильниць. Пластичні форми отриманих виробів створюють ілюзію, що їх поверхня мяка і тягуча. Неідеальна поверхня ювелірних виробів із м’ятого металу дуже вирізняється на фоні іншої ювелірної продукції, і при мінімумі декору (чи навіть його відсутності) виглядає стильно, ефектно, привертає увагу, являючись досить універсальною. Адже поєднувати такі прикраси можна з будь-яким стилем: офісно-діловим, спортивним, святковим.

Для створення таких прикрас використовують деформовані листи дорогоцінного металу, ломані форми. Завдяки цьому отримані вироби нагадують “handmade” – творіння ручної роботи. Найчастіше м’ятий метал схожий на зім’яту фольгу чи зібрану шовкову тканину. Незалежно від розміру ювелірних виробів, на їх згинах дуже красиво сяють відблиски світла. Чим масивніший виріб, тим виразніший даний ефект. Саме він надає особливої експресії і робить прикраси “живими”.

Із м’ятого металу вигадлива фантазія майстрів ювелірів здатна створити найрізноманітніші прикраси, починаючи від каблучок, сережок та кулонів і завершуючи браслетами, кольє, комбінованими ланцюжками.

Види технік виконання “м’ятого” металу
  • Зім’ята фольга

Прикраси із м'ятого металу

Чи не найчастіше дизайнери в даній стилістиці використовують саме варіант м’ятого металу з великою кількістю дрібних і хаотичних вм’ятин. По фактурі така техніка нагадує саме зім’яту фольгу. Іноді так відтворюють всю прикрасу, а іноді – її частину. Бесформені ювелірні вироби освіжають образ, надаючи йому чуттєвості і виразності, навіть якщо мова йде про звичайний базовий одяг. Такі моделі ідеально вписуються і в авангардні комплекти, і в строгі буденні стилі.

  • Складений папір (ломані лінії)

Наступний прийом нагадує складений папір, або прим’ятий папір. Кути при цьому більш чітко окреслені, а лінії згину – крупні і виразні. Створені в такій техніці прикраси, з незвичними пропорціями, здаються “живими”, унікальними, виготовленими в єдиному екземплярі. На противагу звичному блиску ідеально гладкого металу, ці прикраси будуть променисто загравати в сонячному світлі і підкреслювати вираз обличчя сяючими переливами.

  • Мякий згин

Прикраси із м'ятого металу

Пластичність металу робить його схожим на недбало зім’яту блискучу тканину: тактильну, рухому, слухняну під теплом рук… а асиметрія задає “неідеальні” контури ювелірному виробу. Такі прикраси мають більш згладжену форму, тому виглядають більш нейтрально. Ідеальний варіант на щодень. Прекрасно підходять романтичним натурам, даруючи чарівну індивуальність образу.

  • Стрічка з металу

Оригінальна варіація прикрас – у формі вигадливо складених стрічок. Ніби смужка металу невимушено застигла у згорнутій формі. Такі вироби є базовими у повсякденному гардеробі, прекрасно доповнюючи як строгий діловий, так і повсякденний стиль.

  • Подряпини і вмятини

Легкий варіант деформування поверхні металу: подряпини, потертості, псевдо-тріщинки, вмятини. Адже не обовязково сильно зминати золото та срібло, щоб відповідати стилю “м’ятого металу”. Легка недосканалість теж чудово вписується в дану концепцію. Шорстка фактура виступає повною протилежністю звичній гладкості срібла та золота, нерівності неідеального контуру створюють ефект незавершеності.

  • В стилі перли “барокко”

Цей варіант представляє собою об’ємні, випуклі шматочки металу, що нагадують перлини неправильної форми. А комбінація м’ятого металу та необроблених перлин – така недосконалість актуальна, як ніколи.

Звичайно, найуніверсальнішим варіантом є прикраси із м’ятого срібла. Це легко, красиво, доступно. Чудовий спосіб урізноманітнити і комплектувати гардероб. Нерівна фактура надасть динаміки, індивідуальності та загадковості будь-якому щоденному образу. А от прикраси із м’ятого золота – прекрасно доповнять вечірнє та святкове вбрання.

Розкішно виглядають комплекти ювелірних виробів із м’ятого металу, наприклад, пара сережок та каблучка або сережки та кулон. Особливістю моделей з “недосконалостями” є те, що їх можна вдало поєднувати і з класичними гладкими виробами з аналогічного металу.

Іноді саме в недосконалості форм проявляється вся привабливість прикрас. І пластичні “м’яті” метали – приклад своєрідної, нетривіальної краси ювелірного мистецтва.

Категорії: Без рубрики