В тренді: сережки із м’ятого золота

Опубліковано Mila на

В тренді: сережки із м'ятого золота

Сережки із м'ятого золота

В тренді: сережки із м'ятого золотаВже кілька сезонів поспіль в тренді залишаються ювелірні вироби, виготовлені із м’ятих металів.  Сучасні технології їх обробки дозволяють втілити в життя найрізноманітніші дизайнерські фантазії. Декоративна техніка деформації металу з’явилась порівняно недавно, але досить швидко завоювала своїх прихильників та прихильниць.

Із м’ятого металу майстри-ювеліри виготовляють найрізноманітніші прикраси, починаючи від каблучок, сережок та кулонів і завершуючи браслетами, кольє, комбінованими ланцюжками. 

Особливої уваги заслуговують сережки із м’ятого золота – одні з найпоширеніших жіночих прикрас, попит на які стабільно високий.

Пластичні форми отриманих виробів створюють ілюзію, що їх поверхня мяка і тягуча. Будучи неідеальною, така поверхня дуже вирізняється на фоні іншої ювелірної продукції, і при мінімумі декору (чи навіть його відсутності) виглядає стильно, ефектно, привертає увагу, являючись досить універсальною. Адже поєднувати такі прикраси можна з будь-яким стилем: офісно-діловим, спортивним, святковим.

Для створення таких прикрас використовують деформовані листи дорогоцінного металу, ломані форми. Завдяки цьому отримані вироби нагадують “handmade” – творіння ручної роботи. Найчастіше м’ятий метал схожий на зім’яту фольгу чи зібрану шовкову тканину. Незалежно від розміру ювелірних виробів, на їх згинах дуже красиво сяють відблиски світла. Чим масивніший виріб, тим виразніший даний ефект. Саме він надає особливої експресії і робить прикраси “живими”.

Види технік виконання “м’ятого” металу
  • Зім’ята фольга

Прикраси із м'ятого металу

Чи не найчастіше дизайнери в даній стилістиці використовують саме варіант м’ятого металу з великою кількістю дрібних і хаотичних вм’ятин. По фактурі така техніка нагадує саме зім’яту фольгу. Іноді так відтворюють всю прикрасу, а іноді – її частину. Бесформені ювелірні вироби освіжають образ, надаючи йому чуттєвості і виразності, навіть якщо мова йде про звичайний базовий одяг. Такі моделі ідеально вписуються і в авангардні комплекти, і в строгі буденні стилі.

  • Складений папір (ломані лінії)

В тренді: сережки із м'ятого золота

Наступний прийом нагадує складений папір, або прим’ятий папір. Кути при цьому більш чітко окреслені, а лінії згину – крупні і виразні. Створені в такій техніці прикраси, з незвичними пропорціями, здаються “живими”, унікальними, виготовленими в єдиному екземплярі. На противагу звичному блиску ідеально гладкого металу, ці прикраси будуть променисто загравати в сонячному світлі і підкреслювати вираз обличчя сяючими переливами.

  • Мякий згин

Прикраси із м'ятого металу

Пластичність металу робить його схожим на недбало зім’яту блискучу тканину: тактильну, рухому, слухняну під теплом рук… а асиметрія задає “неідеальні” контури ювелірному виробу. Такі прикраси мають більш згладжену форму, тому виглядають більш нейтрально. Ідеальний варіант на щодень. Прекрасно підходять романтичним натурам, даруючи чарівну індивуальність образу.

  • Стрічка з металу

Оригінальна варіація прикрас – у формі вигадливо складених стрічок. Ніби смужка металу невимушено застигла у згорнутій формі. Такі вироби є базовими у повсякденному гардеробі, прекрасно доповнюючи як строгий діловий, так і повсякденний стиль.

  • Подряпини і вм’ятини

В тренді: сережки із м'ятого золота

Легкий варіант деформування поверхні металу: подряпини, потертості, псевдо-тріщинки, вм’ятини. Адже не обов’язково сильно зминати золото, щоб відповідати стилю “м’ятого металу”. Легка недосканалість теж чудово вписується в дану концепцію. Шорстка фактура виступає повною протилежністю звичній гладкості дорогоцінного металу, нерівності неідеального контуру створюють ефект незавершеності.

  • В стилі перли “бароко”

Цей варіант представляє собою об’ємні, випуклі шматочки металу, що нагадують перлини неправильної форми. А комбінація м’ятого металу та необроблених перлин – така недосконалість актуальна, як ніколи.

Різноманітні техніки досягнення ефекту “м’ятості” дозволяють ювелірним виробам бути оригінальними та привабливими. Сережки із м’ятого золота дійсно зачаровують, а в комплектах виглядають просто розкішно і неперевершено. Наприклад, пара сережок та каблучка або сережки та кулон. Особливістю моделей з “недосконалостями” є те, що їх можна вдало поєднувати і з класичними гладкими виробами з аналогічного металу.

Більш доступним по вартості та надзвичайно універсальним варіантом є прикраси із м’ятого срібла. Це легко, красиво, недорого. Чудовий спосіб урізноманітнити і комплектувати гардероб. Нерівна фактура надасть динаміки, індивідуальності та загадковості будь-якому щоденному образу. А от прикраси із м’ятого золота – прекрасно доповнять вечірнє та святкове вбрання.

Іноді саме в недосконалості форм проявляється вся привабливість прикрас. І пластичні “м’яті” метали – приклад своєрідної, нетривіальної краси ювелірного мистецтва.

Мережа салонів-магазинів “Золота Орхідея” пропонує широкий асортимент різноманітних ювелірних виробів. До вашої уваги каблучки, обручки, ланцюжки, браслети, сережки, персні, кольє, підвіси та ін. А ознайомитись із основними тенденціями у світі ювелірної моди можна тут:  “Ювелірна мода 2021: на що звернути увагу?”

В КАТАЛОГ >