Ювелірні вироби з перлинами

Опубліковано Mila на

Ювелірні вироби з перлинами

Ювелірні вироби з перлинами

Ювелірні вироби з перлинами

Перли відомі людству уже дуже багато століть. Загадкові і незвичні дорогоцінні камінчики. Одні з найдревніших, оскільки ювелірні вироби з перлинами можна виготовляти без додаткової обробки таких вставок.

Це поістину унікальний природний феномен. Дуже тендітний і ніжний. Процес його формування неповторний, він дивує і зачаровує.

Перлини – за своєю суттю органомінерали, що складаються із агрегата карбоната кальцію та рогової речовини – конхіоліну (12%). Іншими словами – це вапнякове органічне утворення, що утворюється, як наслідок захисної реакції організму молюска на чужорідну речовину. Спрощено процес виглядає так:

коли в середину двостулкової черепашки потрапляє сторонній обєкт: піщинка, паразит, камінчик, шматочок водорості чи навіть пухирець повітря, молюск ідентифікує їх як загрозу для себе та старається нейтралізувати. Оскільки “викинути” чужинця молюск не може, то обволікає його спочатку зовнішньою плівкою, утворюючи перловий мішок. Далі додає всередину такого мішка трохи органічної речовини, обволікає кристалами карбонату кальцію (у вигляді призматичного арагоніту) та, на кінець – шарами перламутру. Того самого, що виробляється мантією молюска, і яким покриті внутрішні стінки його раковини.

Таким чином, замуроване в гладкій блискучій карбонатній кульці – перлині, стороннє тіло перестає завдавати незручності. А сама перлина з часом росте, адже поступово мантія молюска огортає її черговим шаром перламутру. Найістотніший ріст перлини відбувається в перший рік – 2-3 мм. Далі – щороку близько +0,5мм. Чим довше перлина залишається в мушлі молюска, тим грубший шар перламутру, і тим вона цінніша.

Групу молюсків, здатних формувати перли, називають перлівницями або перловими скойками. Перли утворються в стулках мідій та устриць. Загалом існує близько 1000 двостулкових молюсків. І багато з них здатні формувати перлини. Найякісніші перлини дають молюски пінктада і птерія.

Ювелірні вироби з перлинами

ВИДИ ПЕРЛИН

Перли бувають:

1. Дикі або ж природні. Формуються в природньому середовищі (мушля + вода) без участі людини; на сьогодні запаси природніх перлин практично вичерпані (всього 1-2% всього ювелірного ринку перлин). Зазвичай їх використовують для виробництва дороговартісних брендових прикрас. Придбати природні перли можна переважно на аукціонах.
Природні перли,в свою чергу, вони поділяються на:

а). Морські. Найдорожчі перлини видобуваються в акваторії Персидської затоки, Цейлону, Японії. І лише в одній морській мушлі з сотень, піднятих із дна, можна знайти ідеальну перлинку.
б). Прісноводні (річкові). Річкові перли ростуть швидше, видобуваються легше, тому вони набагато дешевші по вартості. Крім того, прісноводні перлівниці крупніші за розміром і часто можуть вміщати декілька перлин (іноді – до 20!). При цьому самі перлини дрібніші від морських. Прісноводні перли мають менш правильну форму, з рельєфною поверхнею, менше блищать, але міцніші від морських.

2. Культивовані.

Прикраси мас-маркету, в основному (90%) виготовляють з культивованих перлів, а біжутерію – зі штучних. Культивовані перли, за своєю суттю, нічим не відрізняються від природніх, адже вирощуються, так само, живими молюсками – перлівницями, лише під контролем людини.

При цьому трьохрічну устрицю акуратно відкривають і підсаджують їй стороннє тіло-подразник (різні виробники використовують для цього різні подразники, часто – крихітну намистинку із натурального перламутру). Далі мушлю поміщають у спеціальну водойму з ідеальними умовами для життя молюсків і на протязі 2-3 років у природний процес росту перлинки не втручаються.

Культивовані перли за своєю якістю нічим не поступаються природним, а в багатьох випадках перевершують по досконалості форм (адже подразник поміщається в потрібне місце, або новостворена перлина з високою ймовірністю мала круглу форму).  Хоча і неідеальних перлів вирощується чимало.

Місце формування перлинки визначається розташуванням подразника-стороннього тіла:

1. Якщо це мантія, то формується перлина, максимально схожа на горошину;
2. Якщо це стулка – утворюється наріст неправильної форми (блістер), що не має перламутру в місці зєднання зі стулкою;

3. Якщо це м’яз або інша частина молюска, утворюється недосконала форма перлини, яка іноді може бути незвичайно красивою,а відтак – дуже вартісною. Дуже цінується матова аномалія. Перлина з таким дефектом цінується вище від блискучих перлин.

Перлини бувають різними по кольору: кремові, сріблясті, рожеві, блискучо-білі, фарфорово-білі, темно-золотисті, бронзові і навіть чорні. Палітра залежить від виду молюска, місця їх народження, хімічного складу води, зрілості перлин. Найякіснішими вважаються блискучі перлини, що мають товщину пластини арагоніту від півмікрона.

Ювелірні вироби з перлинами

Перлини класифікуються. Їх назви, як правило, визначаються зовнішнім виглядом.

КЛАСИФІКАЦІЯ ПЕРЛИН

1 – “бароко” – вишукані та незвичні камінчики неправильної форми, ніжних, пастельних тонів, красиво виглядають і високо цінуються;
2 – “блістер” – прирослий до стулки мушлі, в місці зєднання із стулкою перламутровий шар відсутній;
3 – “суфле” – яскравий и легкий, завдяки пустотілості;
4 – “кеши” – японські перлини “зернятко”;
5 – “касумі” – добувається лише з однойменного озера в Японії;

6 – “галіотіси” – перли, що добуваються з раковин черевоногих моллюсків роду haliotis; їх особливістю є фантастичні кольори перламутру та неповторні малюнки, що робить кожен камінчик унікальним;

7 – “конк” – перлини, які отримують від їстівних королівських молюсків Queen conch. На відміну від інших перлин, їх поверхня вкрита не перламутром, а кальцієвими сполуками. Тому їх ще називають порцеляновими або безпокривними перлами. Еталон – овальні рожеві намистини, хоча трапляються і екземпляри інших кольорів;

8 – “таїті” – натуральні перлини чорного кольору, рідкісний і дуже цінний вид, що формується молюсками виду Pinctada margaritifera поблизу райського острова Таїті;
9 – “Акойя” – незвичайної краси перли від 0,5 до 1 см, різних кольорів (білий, кремовий, жовтуватий, сріблястий, рожевий), що видобуваються поблизу Японії та Китаю;
10 – “ко-хог” – народжується в мантії двостулкового молюска Venus mercenaria. Неймовірно цінується ко-хог ніжного лавандового або бузкового кольору, який зустрічається дуже рідко.

Види перлин

ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕРЛИН

Натуральні морські перлини – джерело цінних мікроелементів, що дозволяє використовувати їх з лікувальною метою. Раніше на камінчиках настоювали воду, або ж розтирали їх до стану дрібного порошку, додаючи до їжі, аби організм людини поповнився запасом корисних речовин. Сучасна косметологія використовує перли для укріплення волосся, нігтів, збереження молодості шкіри.

Ще в давнину перли асоціювалися з красою, щирістю та невинністю.
Вважається, що цей органомінерал здатен принести своєму власнику велику удачу, фінансову стабільність, благополуччя. Дорогоцінний камінчик може дарувати гармонію в душі, спокій на серці, захист від “злого ока” та поганих думок.
Поряд з цим, вони вважаються талісманами сильних, витривалих людей. А тому своєю енергетикою підходять підприємцям, спортсменам, політикам.

На думку астрологів, перли варто носити таким знакам Зодіаку, як Риби, Ваги. Нейтрально ставляться перлини до Раку, Водолія і Стрільця. А от Овен і Діва можуть цілком обійтись без прикрас із перлин та підшукати собі інші камінчики.

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ПЕРЛИНАМИ

Середня тривалість життя перлини – 150-200 років. З часом вони можуть розшаровуватись, тріскати, тьмяніти.

Через свою крихкість перли легко можна подряпати будь-яким гострим предметом. Щільність цих каменів – 2,6-2,78 г/см.куб. Вони потребують обережного поводження.

Перли зберігають здатність реагувати на зовнішні умови, дуже чутливі до сухого повітря. Тому зберігати їх потрібно в закритих футлярах, при помірній температурі, в місці, з достатньою вологою, а також частіше носити на тілі. При потребі – можна навіть зволожувати і оберігати від потрапляння побутової та іншої хімії, косметичних засобів.

Правильний догляд  збереже природню красу ювелірних виробів з перлинами та максимально подовжить термін їх візуальної привабливості.

Ювелірні вироби з перлинами

Придбати ювелірні вироби з перлинами можна на сайті або в одному з магазинів-салонів “Золота Орхідея”. Наші консультанти з радістю допоможуть підібрати вам оригінальну та стильну прикрасу.

Чекаємо вас за адресами: 

> м. Львів, вул. Симона Петлюри , 2;

> м. Львів-Винники, вул. Галицька, 51;

> м. Львів, вул. Сихівська, 8;

> м. Буськ, пл. Ринок, 1

В КАТАЛОГ >