Прикраси з ювелірної кераміки

Опубліковано Mila на

Прикраси з ювелірної кераміки

Прикраси з ювелірної кераміки

Прикраси з ювелірної керамікиПрикраси з ювелірної кераміки були та залишаються досить популярними. Вони виглядають стильно, незвично, оригінально, а часто – навіть розкішно. Такі вироби наділені явними перевагами, що робить їх затребуваними і цікавими серед ювелірного розмаїття.

Керамічні сережки, каблучки, підвіси, брошки та браслети, в поєднанні з коштовним камінням та в обрамленні дорогоцінних металів зустрічаються в асортименті багатьох відомих ювелірних брендів.

Такі прикраси неодмінно виділяють свою власницю (власника) із натовпу в класичних прикрасах, підкреслюючи індивідуальність, стиль та особливий шарм.

З керамічним посудом ювелірна кераміка має мало спільного. Хоча ідентичне звучання вимальовує в уяві саме тарілки і горнятка.

Традиційно кераміку виготовляють, випалюючи глину або каолін. Звичайна глина на 77% – це діоксид кремнію плюс оксид алюмінію. Ювелірна ж глина складається з діоксиду кремнію і цирконію з киснем. Тому таку кераміку відносять до цирконієвої.

Високотехнологічна ювелірна кераміка виготовляється з неорганічних неметалевих матеріалів. Порошок оксиду цирконію  ущільнюють під дією виского тиску у заданій формі та спікають в спеціальній печі при високій температурі (1600 град. Цельсія). В результаті кераміка окислюється, а на поверхні виробу утворюється міцне захисне покриття. Отриманий виріб далі піддають багатоетапній підготовці, зокрема, шліфують і полірують для отримання рівної і блискучої поверхні. Потім прикрасу покривають тонким шаром глазурі відповідного кольору і ще раз обпалюють, для закріплення ефекту. Завдяки цьому отримана прикраса набуває необхідних естетичних характеристик та бездоганного зовнішнього вигляду.

В поєднанні з родованим сріблом, прикраси з ювелірної кераміки не втрачають свого блиску та привабливості з часом та виглядають дорого. А оздоблені фіанітами – ще і неповторно сяють.

Переваги прикрас із ювелірної кераміки

Як майстри-ювеліри, так і поціновувачі ювелірних прикрас поважають ювелірну кераміку за:

– стійкість до зовнішніх впливів. Хоча на перший погляд керамічні каблучки, сережки, браслети та кулони видаються крихкими та делікатними, насправді, вони міцніші навіть від золотих і срібних. За десятибальною шкалою твердості, ювелірна кераміка оцінюється показником “9”, що означає – вона дуже тверда. Крім того, цей матеріал стійкий до подряпин, потертостей, порцію яких ювелірні вироби отримують щодня в процесі використання;

– стійкість до високих температур (тугоплавкість). Кераміка плавиться при температурі від 2700 град., в той час коли золото – від 1064 град. Цельсія;

– легку вагу та довговічність. Ювелірна кераміка – це легкий на вагу на міцний матеріал. Тому вироби з неї здаються майже невагомими, а служать – дуже довго;

– глянцевий неперевершений блиск. Ювелірна кераміка, завдяки своїй відполірованій блискучій поверхні, чудово компонується із золотими вставками та вставками із родованого срібла;

– гіпоалергенність. Ювелірна кераміка не містить добавок, а елементи її складу не реагують з кислотами і лугами. Такі прикраси можуть носити люди, що мають підвищену чутливість до металів. Ризик алергії на кераміку  мінімальний. В цьому плані кераміка конкурує навіть з
золотом;

– дизайнерську елегантність. Часто блиск золота та срібла поступається витонченою стриманістю саме виробам з ювелірної кераміки;

– широкий спектр кольорів та відтінків, хоча лідерами все ж залишаються чорний та білий монокольори;


Ювелірні вироби з кераміки


Ювелірні вироби з кераміки


Ювелірні вироби з кераміки

– вартість. Одна з найголовніших переваг – ціна прикрас з кераміки. Будучи міцними, красивими, гіпоалергенними, в окремих випадках, навіть перевершуючи золоті вироби по певних параметрах, вони залишаються дуже доступними по ціні. А при однаковій вазі, розмірах, виріб з кераміки буде коштувати до 10 раз дешевше, ніж виріб з золота (за умови, що відсутні вставки з дорогоцінних металів та коштовні камені). В останньому випадку можна придбати недорого масивну та недорогу прикрасу.

Особливості прикрас з ювелірної кераміки

Сережки з ювелірної кераміки

Універсальність. Прикраси з кераміки не відрізніються вигадливим ажурним дизайном. Зазвичай вони мають прості форми, стримані і лаконічні. Така особливість робить їх ідеальним варіантом для доповнення щоденного ділового стилю одягу. Хоча і до вечірнього вбрання можна підібрати відмінний аксесуар;

Можна не боятись розбити виріб із ювелірної кераміки, оскільки він твердий. Але і перевіряти міцність прикраси на практиці не радимо, адже в результаті удару твердим важким предметом, або при падінні, усе ж можуть з’явитись сколи і тріщини. Хоча це більше стосується тонких делікатних виробів;

На золотих та срібних прикрасах дрібні подряпини зявляються набагато частіше, що робить зовнішній вигляд таких прикрас непривабливим. На відміну від керамічних. Які набагато довше лишаються все ж таким чистими та блискучими, як при купівлі. Тому вони більш підходять для щоденного  використання. Хоча з часом легкі подряпини з’являються і на керамічних виробах. Бажано все ж знімати їх при занятті спортом, побутовими справами.

Повертаючись до питання вартості, слід пам’ятати: ціна ювелірної прикраси з кераміки залежить від форми керамічної частини виробу, складності процесу  виготовлення, кольору кераміки, додаткових вставок з золота, срібла, коштовних камінчиків.

Прикраси з ювелірної кераміки

Доглядати з прикрасами з ювелірної кераміки – простіше простого! Вони не бояться підвищеної вологи та води загалом, косметичних засобів, кремів та мазей. Для очищення прикраси достатньо протерти її вологою серветкою, після чого – сухою мякою  серветкою. Один раз в місяць доцільно залишати прикрасу на 15 хв в теплій мильній воді, потім ополоснути під проточною водою та протерти досуха фланелькою або паперовою серветкою.

За умови, що прикраси мають елементи-вставки із дорогоцінних металів та каменів, слід обрати варіанти догляду та очищення, виходячи з вимог конкретних вставок.

Придбати прикраси з ювелірної кераміки можна і в мережі магазинів-салонів “Золота Орхідея”. У нас ви знайдете каблучки, сережки, підвіси, брошки, браслети. Кераміка в поєднанні з золотом, сріблом та  фіанітами стане  чудовим подарунком з нагоди будь-якого свята: чи то день народження, чи іменини, чи 8 березня та ін.

В КАТАЛОГ >